Latem wydmy piasku, zimą piaskowa breja – takie warunki utrudniają poruszanie się na co dzień, a także czynią bezsensownym wysiłek włożony przez mieszkańców i deweloperów, aby okolice bloków sprzyjały spacerom i zdrowemu trybowi życia.

Firmy przewożące przez Odolany towary sypkie nagminnie łamią jest przepis o wymogu przykrywania ich podczas transportu (art. 61 Kodeksu Drogowego, DU rok 1997 numer 98 poz. 602). Z praktyką tą mamy do czynienia niezależnie od pory roku. Dla mieszkańców jednak szczególnie uciążliwe jest to podczas suchych dni, kiedy piasek jest szczególnie sypki.

Zdajemy sobie sprawę, że na Odolanach prowadzonych jest wiele przedsięwzięć deweloperskich. Już samo to powoduje duże zakurzenie powietrza. Ciężarówki znacznie pogarszają tę sytuację.

W efekcie latem drogi przypominają małą Saharę, a zimą (wraz ze śniegiem) tworzą breję, poprzez którą ciężko się przedostać na drugą stronę ulicy. W takich przypadkach, aby zachować czystość ulicy, oczyszczanie jej musiałoby odbywać się w godzinnych odstępach.

Taka praktyka to kolejny przykład łamania przepisów prawa, obok nieprzestrzegania zakazu poruszania się ciężarówek po 22 po ulicach Jana Kazimierza i Sowińskiego, pozbawiony jakiejkolwiek reakcji przez organy odpowiedzialne za ich egzekwowanie. Brak egzekwowania przepisów jest naturalnie traktowany przez firmy i kierowców jako niewypowiedziane przyzwolenie na tego typu praktyki, co pokazuje poziom chaosu na terenie Odolan.

Kategorie: Odolany

Powiązane Posty

Odolany

Jak działamy!

Protest w smogu (18 listopada 2017) W marszu wzięło udział ponad 130 osób, pojawiły się media, w tym co najmniej trzy ogólnopolskie stacje telewizyjne (Polsat News, TVN, TVP Info). Poza samym marszem, przed mikrofonami i Czytaj więcej…

Odolany

Zieleń i rekreacja – takie miały być Odolany

Zieleń, rekreacja, dobrze zaprojektowane drogi, 160 ha czekające na rewitalizację… Tak przedstawiała Odolany spółka PKP Xcity Investment. Odolany były reklamowane jako teren przyjazny ludziom, mający wychodzić naprzeciw nowym mieszkańcom. Taka była wizja i reklama obszaru Czytaj więcej…

Odolany

Wzmożony ruch samochodów ciężarowych

Średnia liczba pojazdów ciężarowych przejeżdżających przez ulicę Ordona w czasie godziny to ok. 100, a zdarza się, że w pewnych porach dnia średnia wzrasta do ok. 120-150. Wysoka częstotliwość przejeżdżania przez Odolany samochodów ciężarowych uprzykrza Czytaj więcej…